Odessa DailyНовости

Урбанiстичнi студii IV: презентацiя книжки «Урбанизм i фiмiнизм»

Odessa Daily

7 августа 2019 в 10:21

16 серпня у креативному кластері «Пространство» відбудеться лекція-презентація книжки Урбанізм і Фемінізм (Урбаністичні Студії IV), упорядниці Світлана Шліпченко та Віра Агеєва, виданої за підтримки Фонду ім. Г. Бьолля Центром Урбаністичних Студій та видавництвом Всесвіт, Київ

Урбанiстичнi студii IV: презентацiя книжки «Урбанизм i фiмiнизм»

Тексти, зібрані ум книжці, дають особливу перспективу бачення обширу міста, оскільки тут наявні точки зору дослідників, які представляють різні царини гуманітарного знання. Використання інструментарію сучасних ґендерних та урбаністичних студій дає змогу висвітлити несподівані ракурси побутування чоловіків та жінок у публічному просторі і водночас специфіку облаштування самого цього простору.

Йдеться і про проектування міст та помешкань, і про досвід міського життя, і, з іншого боку, про репрезентацію цього досвіду в літературі. До збірки включено статті дослідників і дослідниць, що представляють два концептуальних «крила» погляду на місто та його простори («Феміністичний урбанізм» і «Урбаністичний фемінізм» - урбаністичні й літературні студії), але об’єднані  спільним ракурсом ґендерно-сенситивної оптики.

Видання орієнтоване на професійних урбаністів, архітекторів, літературознавців, і водночас на широке коло тих, кому небайдужі потреби й проблеми сучасних міст.

Окремий кейс – моніторинг публічного простору Поштової площі у Києві, здійснений в рамках літньої школи – стаття Марії Растворової «Міфологія Поштової»

Світлана Шліпченко – директорка наукових програм Центру Урбаністичних Студій НаУКМА, доцент кафедри культурології НаУКМА, кандидат філософських наук, авторка «Архітектурних принципів постмодернізму» та «Записано в Камені»

Кластер знаходиться за адресою Аркадійський алея, ліве крило (за парком атракціонів), офіс «Простір», 2 поверх. Сюди ходять маршрутки № 198 і №168, трамвай № 5. Також можна дійти пішки (10-15 хвилин) від площі 10 Квітня. В радіусі пішої доступності є парковка.

Odessa Daily


Комментарии посетителей сайта


Rambler's Top100