Odessa DailyБизнес

Тимофей Милованов: Є більша проблема за ФОПів - це Кодекс Законів про Працю (КЗоТ).

Odessa Daily

25 февраля 2019 в 12:33

1. Про це мало знають, але за використання ФОПів штрафують вже сьогодні. Наскільки я розумію, штрафують саме за порушення КЗоТ, а не за порушення закону що дозволяє ФОПи. Про це мало хто говорить публічно, бо бояться. Навіть якщо новий закон МінСоца проти використання ФОПів не приймуть, загроза штрафів не зникне. Боротись потрібно саме з КЗоТом

Тимофей Милованов: Є більша проблема за ФОПів - це Кодекс Законів про Працю (КЗоТ).

В самому КЗоТі дурні настільки багато, що офіційне працевлаштування і виконання вимог КЗоТу заважає бізнесу розвиватись. Ось кілька прикладів:

2. Співробітника НЕ МОЖНА звільнити якщо знайшли когось кращого або дешевшого на заміну

3. Співробітника не можна звільнити якщо він є скандаліст, поводить себе токсично, руйнує колектив, не погоджується чи відкрито саботує місію компанії, або не відповідає етичним або понятійним стандартам. Наприклад, не можна звільнити ватника, якщо це стане відомо після прийняття на роботу.

4. Не можна звільняти навіть якщо у компанії скрутне економічне становище (крім випадків реструктурізації). Тобто збанкрутувати можна, а звільняти зайвих людей за зміни умов ринку - не можна.

5. За реструктурізації можна звільняти якщо запропонувати альтернативну (схожу) позицію і людина відмовиться.

6. Певні категорії співробітників звільнити не можна взагалі.

(Подумайте як при такому кодексі звільнити половину бюрократів та співробітників на держпідприємствах - навіть якщо їхня ефективність нульова. Відповідь - ніяк. Поновляться через суд.)

7. Понизити зарплату (наприклад, через економічну кризу) майже неможливо. Це вважається суттєвою зміною умов праці і захищено процедурою. Співробітнику легко виграти суд.

8. Складно офіційно створити умови праці з дому, або коворкінгу (працедавець мусить надати робоче місце, не менше 6 кв метрів, тощо)

9. Важко оформити вільний графік. Майже неможливо компенсовувати співробітника за використання своїх матеріалів, обладнання, інтелектуальної власності (так, це можна складно оформляти).

10. Складно або неможливо правильно оформити роботу за сумісництвом (особливо для директорів, бухгалтерів, членів рад, тощо)

11. Існують неадектватні обмеження по терміну праці. Наприклад, не можна оформити добу - троє. Всі порушують, і тому можуть бути оштрафовані.

12. Обмеження на відпустку (календарні дні, а не робочі. не можна брати менше 14 днів).

13. Багато дискримінації, яку називають захистом. Приклад - жінки не можуть працювати вночі. Навіть якщо згодні. Навіть якщо немає альтернативи.

14. Нащо існує трудова книжка? В цифровій економіці в 21 сторіччі.

15. Неймовірна кількість паперової роботи, яка формальна, постоянно підробляється - тобто по факту одне, на папері інше. Нащо це все? Щоб була можливість штрафувати та поновлювати людей?

Схожі проблеми звичайно і в податковому кодексі. Ринок праці також викривлен тим, що певні компанії мають певні привілеї (надані, наприклад, через бюджет в Раді).

Як мінімум, я би дуже хотів щоб читачи зрозумілі що штрафи за ФОПів та інші штрафи видають на основі КЗоТу та податкового кодексу. І що є системна проблема викривлення ринку праці (так, через ФОПи також). Вона шкодить всім. Потрібно вирівнювати податки, спрощувати регулювання та адміністрування, та переходити до нормальних ринкових правил, де працює конкуренція, а не держава визначає хто, де, і скільки спить (на роботі чи ні).

Источник: www.facebook.com

Odessa Daily


Комментарии посетителей сайта


Rambler's Top100