Odessa DailyНовости

Диктант національної єдностi: «Дороги України. Переплутані нитки любові».

Odessa Daily

30 октября 2023 в 17:35

Цьогорiч написання традицiйного диктанту нацiональної єдності вiдбулося у День української писемності та мови, який вперше відзначили 27 жовтня (День пам’яті преподобного Нестора літописця).

Диктант національної єдностi: «Дороги України. Переплутані нитки любові».

Катерина Калитко - українська поетка та перекладачка - стала авторкою зворушливого тексту пiд назвою «Дороги України. Переплутані нитки любові». На радио цей текст начитував актор Олексій Гнатковський, добре вiдомий за фільмом «Довбуш», де вiн зіграв саме Івана Довбуша.

Радіодиктант звучав на хвилях «Українське Радіо» та «Радіо Культура», наживо транслювався в ефірі телеканалу «Суспільне. Культура» та iнших каналах.

Писали українцi диктант де, хто мiг - у школах та вишах, в закладах культури, в бібліотеках, у вiйськових частинах. Хто - в класi, хто у власнiй хатi, хто, навiть, у барi чи кафе. А хто - просто неба. В Українi чи десь за кордоном.

Оскiльки спеціальні студії були облаштовано у різних країнах світу, українцi-переселенці теж долучились до процесу.

В Одесi теж диктант писали всюди. У стінах Одеськоi національнoi науковoi бібліотеки диктант писали бібліотекарі, читачі, журналiсти та актори Одеського академічного музично-драматичного театру ім.В.Василька.

Зранку, перед тим, як почався диктант, у затишному дворику книгозбірні, актори представили музично-поетичний перформанс «Я помщуся світу любов’ю». (Режисерка – Валерiя Романко, помічниця режисера – Мирослава Ткач, музичне оформлення – Олексій та Ольга Леоненко) за віршами українських поетів-шістдесятників. Цей перфоманс емоцiйно перегукався з назвою диктанта «Дороги України. Переплутані нитки любові» та створив приємну атмосферу для його написання. Один з акторiв зiзнався, що останнiй раз писав диктант ще у школi i, коли писав диктант цьогорiч, мав деякі труднощі з пунктуацією, оскільки текст виявився непростим. Але додав : «Відчуття спільної справи допомагає та окрилює».

Слiд зазначити, що диктант нацiональної єдностi, як завжди, допомiг людям вiдчути спільність всiх тих, хто любить українську мову та цінує українську культуру.

Текст: Петро Канiвець

Odessa Daily


Комментарии посетителей сайта


Rambler's Top100