Odessa DailyМнения

Сергій Зінченко: Ювілей радянсько-фінської війни 1939-1840 рр.

Odessa Daily

14 марта 2019 в 18:08
Текст опубликован в разделе «Мнения». Позиция редакции может не совпадать с убеждениями автора.

Дивно, 13 березня день перемоги, а ФБ мовчить... а діди воювали... річниця закінчення Радянсько-фінської війни, в якій переможці ціною 125 тис життів (за іншими даними близько 300 тис.) відкусили від Фінляндії 11% території, а фіни ціною 26 тис. життів зберегли свою свободу, з чим їх і можна привітати.

Сергій Зінченко: Ювілей радянсько-фінської війни 1939-1840 рр.

Історія вчить, що її уроки нікого нічому не вчать... а у цій війні стільки цікавих паралелей можна провести... спочатку, у 1917 РФ визнала Фінляндію суверенною, але до 1920 підтримувала громадянську війну, що вели місцеві прихильники "руського міра". Сталін у 1939 все ж вирішив повернути фінів, провівши маленьку переможну війну, але не вдалося... до речі фіни шукали підтримки у "демократичних країн" - Британії, США, але підтримка виражалася у "крайній стурбованості" і виключенні СРСР з Ліги націй, тоді Маннергейм звернувся до Німеччини... пізніше ставши її союзником у ІІ Світовій, фіни намагалися повернути втрачені території та звільнити східну Карелію з під радянської окупації (давня обіцянка Маннергейма). Але тут "прогресивна" світова спільнота вмішалася, завдяки чому карели і далі "процвітають" за парєбріком...
Власне, до чого це я, фіни показали, що можна перемогти значно сильнішого ворога, а також, що не варто покладати надії на прогресивну світову спільноту...тільки на власний народ. 
На фото "Хрест свободи", фінська нагорода, не заборонена, незважаючи на стилістику, маршал Маннергейм в немоднім нині прикиді)

Источник: www.facebook.com

Odessa Daily


Комментарии посетителей сайта


Rambler's Top100